View Single Post
Old 12-20-2012, 02:29 PM   #60
DylloS
Registered User
 
Join Date: Apr 2004
Location: NY
Posts: 672
My Ride: nothing
Quote:
Originally Posted by M3Inline6 View Post
I'm sure that combination is just as effective. I purchase it after every workout because it's $1.50, it's convenient and the store is right next door to the gym. I no longer purchase whey for the reasons mentioned earlier, so I don't have any at home (..except for the stuff that my g/f used to pick up from her clinic, but it gives me far too much gas - and causes bloat for far too long - to be worth consuming).
makes sense. Probably just as cheap as what I'd be mixing. I have a 5lb tub of ON whey coming that was back ordered from cyber monday that I'll have to use.
DylloS is offline   Reply With Quote